Pračky se sušičkou

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Způsob plnění
 
 
 
přední 
přední 
přední 
přední 
Maximální náplň pračky
 
 
 
8 kg
7 kg
8 kg
8 kg
Hlučnost při praní
 
 
 
51 dB
57 dB
51 dB
57 dB
Počet otáček
 
 
 
1550 
1000 
1600 
1200 
Hlučnost při odstřeďování
 
 
 
76 
73 
76 
74 
Počet programů
 
 
 
10 
14 
14 
16 
Spotřeba el. energie
 
 
 
0.9 kWh
5.67 kWh
1070 kWh
6.48 kWh
Energetická třída
 
 
 
Spotřeba vody cca.
 
 
 
 
 
 
47 l
Regulace spotřeby vody
ne 
ne 
ne 
ano 
ano 
ano 
ne 
Účinnost pracího výkonu
 
 
 
 
Účinnosti odstřeďování
 
 
 
 
6. smysl
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Odložený start
ne 
ne 
ne 
ano 
ano 
ano 
ano 
Fuzzy logic
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Aqua Stop
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Antibacterial
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Sprchování prádla
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
ne 
ne 
Parní praní
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
ano 
ne 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 13 hlasy, průměrně 4.6 z 5

Už si připadáte jako šerif na Divokém západě, jak často něco věšíte? Tak si přestaňte hrát na kata a usnadněte si práci koupí pračky se sušičkou, která vás této nepříjemné povinnosti zbaví jednou provždy. Kromě toho budete moci také skoro zapomenout na žehlení, protože moderní pračky se sušičkou jsou natolik „študované“, že se o vaše prádlo postarají se vším všudy. Jsou tiché, výkonné a pracovité, nikdy neodmítnou další práci a hravě ji udělají za vás, samozřejmě bez odmlouvání.

Abyste se na svou pračku se sušičkou mohli skutečně spolehnout, určitě byste si měli pořídit nějakou kvalitní. Takové nenajdete v každém elektru, kde se určitě nabízejí hory praček se sušičkou, vy si ale dejte pozor a vsaďte na jistotu, kterou vám přinášejí značky jako je Whirlpool, LG, Siemens, Beko neebo třeba Electrolux. Tyto společnosti jsou už na trhu dostatečně dlouho, takže naprosto jistě vědí, jak vytvořit pracovitého společníka s dlouhou životností, který se o vaše prádlo postará bez sebemenších problémů. Zároveň taková pračka se sušičkou bude za dostupnou cenu.

Proč právě pračka se sušičkou?

Myslíte si, že vám vaše pračka naprosto postačuje nebo máte zvlášť pračku a sušičku? Tak to je určitě tím, že jste ještě nepomysleli na to, kolik výhod vám pračka se sušičkou může nabídnout. Především je to úspora místa, daná spojením schopností pračky a také sušičky. V koupelně už teď nepotřebujete místo na dva spotřebiče, ale jenom jeden, což znamená také jenom jedno ládování špinavého prádla dovnitř a také jedno nastavování programu.

Když máte sušičku zvlášť, akorát si přiděláváte práci s přendáváním prádla z pračky do sušičky a zdržujete se speciální zadáváním programu. Je sice fakt, že díky pračce a sušičce zvlášť získáte více odkládacího prostoru, ale to je spíše útěch než výhoda. Moderní pračky se sušičkou udělají všechno za vás, takže vám postačí jen prádlo dát dovnitř, nastavit program praní a sušení a potom prádlo vyndat a srovnat. Hned ho můžete dávat do skříně, protože kvalitní sušičky zajistí, že nebude pomačkané nebo pomuchlané. Takže z pračky rovnou na sebe, to je výhoda, kterou vám sušička může usnadnit vaše domácí práce.

Pračky se sušičkou na trhu

Když se rozhodnete pořídit si výkonnou pračku se sušičkou, která vám usnadní život, sníží vaše pracovní vytížení v domácnosti a také finanční výdaje. Svůj čas můžete využívat lépe, než plněním vaší pračky a věšením prádla, když budete mít sušičku přímo v pračce, budete se moci více věnovat své rodině a přátelům nebo třeba svým koníčkům. V dnešní době na trhu najdete opravdu pestrou škálu praček se sušičkou a to nejen v rámci cen, ale také jejich schopností, vzhledu a možností. Samozřejmě základem je velikost takové pračky se sušičkou, tedy objem bubnu, do kterého se může vejít 5 kilogramů, ale klidně třeba také 8 kilogramů. Záleží na tom, jak často perete a kolik špinavého prádla je vaše rodina schopna vyprodukovat.

Pro rodiny s dětmi jsou výhodnější větší modely. Nejčastěji jsou pračky se sušičkou s předním plněním, ale také najdete i ty s vrchním doplňováním věcí. Záleží jen na vás a propozicích vaší kuchyně nebo koupelny, kde pračka bude stát. Vrchní plnění je hůř dostupné pro malé dětské pomocníky, u praček plněných zepředu zase využijete odkládacího prostoru nebo možnosti je zabudovat do linky.

Programy a funkce praček se sušičkou

Když si vybíráte pračku se sušičkou, jistě to neděláte na jeden rok, ale na co nejdelší možnou dobu. Určitě se tedy nebojte investovat a poohlédněte se po nějaké kvalitní pračce se sušičkou, která bude mít mnoho programů a také chytré a inovativní funkce, které vám vaše praní ještě zjednoduší. Ty nejmodernější pračky se sušičkou totiž umí samy rozpoznat, jaký typ prádla jste do nich vložily a tedy jak se k němu mají chovat a jak dlouho ho daným šetrným způsobem šetřit. Takové sušičky si zvládnou samy nastavit nejvhodnější program na sušení a poté se také samy vypnou, jakmile budou se svou prací hotovy.

Vy se opravdu nemusíte o nic starat, stačí, abyste dodali špinavé prádlo, a pračka se sušičkou už se o zbytek postará. Když ji budete mít, vaše samostatná sušička, kolíčky na pádlo, sušák, šňůry na prádlo a také žehlička pozbudou práce, protože multifunkční pračka se sušičkou zastane všechnu práci za ně. A to znamená, že vám nejen ušetří spoustu energie a také času, ale zároveň sníží vaše výdaje a tedy uspoří vám mnoho peněz. Investice do tohoto spotřebiče se vám jednoduše stoprocentně vrátí.

Možné nevýhody praček se sušičkou

Nic samozřejmě není černobílé, takže ani pračky se sušičkou nejsou jenom skvělé a dokonalé. Při jejich používání můžete totiž narazit i na určité obtíže. Tato úskalí souvisí především s menším výběrem praček se sušičkou oproti koupi každého spotřebiče zvlášť. Ačkoliv klasickým koupelnám nebo kuchyním to rozhodně nevadí, atypické prostory už mohou představovat problém neřešitelných rozměrů. Pračka se sušičkou v jednom se vám totiž nemusí vejít.

Kromě toho některé modely sice jsou schopné vyprat třeba 5 kilogramů prádla, ale sušit mohou najednou jenom 2 kilogramy, takže buď musíte prát nadvakrát, nebo prostě dávku prádla před sušením rozdělit na dvě hromádky. I když tedy některé modely samozřejmě nabízejí i větší kapacitu sušičky, ovlivní to ale výrazně cenu takového spotřebiče. Ne všechny druhy prádla se vám taky musí dokonale vysušit a vy tak budete muset v takových „líných“ dnech dodělávat práci namísto pračky.

Také v případě poruchy může být těžší sehnat ty pravé součástky, popřípadě vás profesionální opravář vyjde draho.

Aktuality a zajímavosti